D.Grybauskaitės biografijos paraštės: krepšinis, dvejetai ir baudos už greitį (DELFI.LT, 2009 balandžio 17)

2009-04-17

Ant Dalios Grybauskaitės dantį tikriausiai griežia ne vien jos kritikuoti politikai, bet ir kai kurie buvę studentai. Devintajame dešimtmetyje, dėstydama Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje, ji per kelis kartus įraitė šešias dešimtis dvejetų.

Pati eurokomisarė mokykloje nebuvo stropi pirmūnė – su malonumu mokydavosi tik patinkančius dalykus, pradėjusi studijuoti iš naujo kalė matematikos formules, o anglų kalbos žinias vėliau gilino su keliais žodynais skaitydama tarptautines sutartis.

Belgijos keliuose kartais spusteli greičio pedalą

D. Grybauskaitė, profesinę karjerą pradėjusi LTSR valstybinėje filharmonijoje ir kailių fabrike tuometiniame Leningrade, dabar yra viena aukščiausių Europos Sąjungos pareigūnių, atsakinga už finansinį programavimą ir biudžetą.

Po kelias valandas užtrukusio Europos Komisijos (EK) posėdžio ji kviečia į savo kabinetą. Erdvios, šviesios patalpos sienas puošia keli spalvingi tapybos darbai ir neįgalaus berniuko iš Kauno pieštas paveikslas. Ant darbo stalo – tik kompiuterio ekranas, klaviatūra, telefonas, kelios kanceliarinės smulkmenos ir žalias bambukas. D. Grybauskaitė yra sakiusi žurnalistams, jog stalą nuklojusios dokumentų šūsnys rodo ne vadovo užimtumą ir kompetenciją, o tai, kad jis prastas lyderis, nes pats atlieka daug funkcijų, užuot kai kurias patikėjęs pavaldiniams.

Visą išsamų straipsnį apie kandidatę į Lietuvos Respublikos prezidentus skaitykite čia